A Kulturális és Innovációs Minisztérium 2024. évi versenyfelhívására Csongrád-Csanád vármegye 24 könyvtára pályázott az elmúlt év novemberében. A vármegyei könyvtárak számához viszonyítva ez 40%-os részvételi arányt jelent, mely országos viszonylatban kiemelkedőnek számít.
A Somogyi- könyvtár mellett, települési nyilvános könyvtárak közül az Algyői Könyvtár, a balástyai Gémes Eszter Községi Könyvtár, a Csanádpalotai Városi Könyvtár, a csongrádi Csemegi Károly Könyvtár, a hódmezővásárhelyi Németh László Városi Könyvtár és Pósa Lajos Gyermekkönyvtár, a Kisteleki Ede Városi Könyvtár, a mindszenti Keller Lajos Művelődési Központ és Könyvtár, a mórahalmi Tóth Menyhért Városi Könyvtár és Közösségi Ház, a sándorfalvi Petőfi Emlékkönyvtár, a Szentesi Városi Könyvtár és a zsombói József Attila Közösségi Ház és Könyvtár jelentkezett a kihívásra.
A KSZR szolgáltató helyek közül Ambrózfalva, Apátfalva, Ásotthalom, Csengele, Kiszombor, Magyarcsanád, Maroslele, Nagyér, Nagymágocs, Ópusztaszer, Pusztaszer és Tiszasziget Könyvtári, Információs és Közösségi Helyei mutatták meg eredményeiket és programjaikat a verseny keretében.
Az alapkategórián felül kiválósági kategóriában is indult a Csemegi Károly Városi könyvtár (Magyarul olvasó Kárpát-medencéért program), a Somogyi-Könyvtár és a Szentesi Városi Könyvtár (Legjobb digitálisszolgáltatás-népszerűsítés), továbbá a Legkreatívabb olvasás-népszerűsítő kampány külön kategóriában a Somogyi-könyvtár mellett Ásotthalom, Maroslele, Mórahalom könyvtárai.
Az olvasás és könyvtárnépszerűsítő akció a pályázati beszámolók beadásával június 15-én fejeződött be. Ebből az alkalomból június 26-án, csütörtökön délelőtt a Csongrád-Csanád vármegyei résztvevőket after partyn látta vendégül a Somogyi-könyvtár. A települési könyvtárak képviselőit Genczinger Ildikó, a megyei hálózat osztályvezetője köszöntötte, összefoglalva a pályázat aktív időszakának adatbegyűjtéssel és jelentésekkel teli időszakát. Ezt követően a jelen levők kötetlen beszélgetés formájában osztották meg tapasztalataikat, benyomásaikat a Könyvtári kihívásról. Sikaláné Sánta Ildikó igazgató hozzászólásában a pályázat megvalósításának pozitívumairól és jövőbeni előnyeiről beszélt. Mindenkinek megköszönte a jelentkezést, a részvételt és a sok munkát, mellyel a könyvtárak növelni tudták forgalmukat.
A vármegyei eredményekről összesített táblázatok és grafikonok készültek, melyekből az alábbiakban láthatóak a legjellegzetesebbek.
Be First to Comment