Az olvasás nagykövete 2021-ben makói kolléga lett

Kedves Kollégák!

Örömmel értesítünk benneteket, hogy az idén alapított “Az olvasás nagykövete 2021” Csongrád-Csanád megye kiváló könyvtárosa díj elbírálása megtörtént. Hat munkatársunkra érkezett jelölés, közülük választotta ki a szakmai bizottság az első díjazottat.
Az egybehangzó döntés alapján 2021-ben Benkéné Sándor Barbara Zita, a makói József Attila Városi Könyvtár és Múzeum munkatársa kapja “Az olvasás nagykövete” díjat.

Barbara szakmai munkásságát a jelölésre érkezett méltatásból ismerhetitek meg:

“Benkéné Sándor Barbara Zita 2008-ban, az akkor szerveződött kistérségi könyvtári ellátásért felelős munkatársként került a könyvtárba, mely munkakörben 2012-ig dolgozott. Harmadik gyermekének születését követően, 2015-től fokozatosan vált a könyvtár szakmai teljesítményét meghatározó személyévé. A könyvtári munkafolyamatok valamennyi területén megbízhatóan, pontosan, kiváló hatékonysággal dolgozik. Elhivatottsága az olvasók, könyvtárhasználók igényeinek kielégítésére az állomány gondozásától a dokumentumok beszerzésén, a feldolgozáson, a tájékoztatáson keresztül az olvasásnépszerűsítésig, a közösségi és turisztikai feladatokig, példaértékű. Lelkesedése, ötletei a szervezet valamennyi tagját inspirálják. Ötlete nyomán valósult meg pl. a József Attila Városi Könyvtár új épületében az állomány tematikus családi könyvtár jellegű elrendezése. Kiemelt feladatai közé tartozik a könyvtár népszerűsítése az ifjúsági korosztály körében. Ennek érdekében megvalósította a nyolcadikosok és kilencedikesek hete rendezvénysorozatot, továbbá az iskolai közösségi szolgálatosok koordinátoraként is a könyvtárhasználók újabb generációjának kinevelésén munkálkodik. Ezt a célt szolgálja az általa kitalált és gyarapított “Majdnem felnőtteknek” állományrész is. Könyvtárpedagógiai területen is innovatív megoldásokat alkalmaz, elsősorban a kortárs szépirodalom népszerűsítésével, ajánlásával, csapatépítő- és könyvtárhasználati órák összeállításával, irányításával. Kivételesen jó kommunikációs és kapcsolatépítő képességének eredményeként a könyvtár az iskolai könyvtárosokkal, és rajtuk keresztül a pedagógusokkal is jó kapcsolatot ápol. A kapcsolatépítésre hatékonyan alkalmazza az általa elindított, ill. gondozott közösségi oldalakat, melyhez autodidakta módon, szabadidejében sajátította el a különböző médiafelületek kezelését és grafikai megoldásokat, a könyvtári tartalmak mind színesebbé tételére. Törekvései, munkájában elért eredményei, könyvtárhasználók, olvasók, civil közösségek, pedagógusok és fiatalok pozitív és elismerő visszajelzéseiben fejeződnek ki, mely őt folyamatos megújulásra készteti.”

Szívből gratulálunk, és további sok sikert kívánunk Barbarának!

Üdvözlettel:

A Somogy-könyvtár és a CSMKE nevében

Genczinger Ildikó, Oros Sándor

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.