Könyvtárpedagógiai workshopot rendeztünk 2019. október 22-én Az én könyvtáram projekt végéhez közeledve
A mai remek szakmai programunk – Az én könyvtáram könyvtárpedagógiai workshop – több más, izgalmas téma mellett érintette a digitális demencia jelenségét, az élmény-, és információszerző olvasás különbségeit.
Megtudtuk, ki az a “Géza malac” (“Szárnyat igéz a malacra”), és elhatároztuk, hogy ezentúl motivációs órára csábítunk kötelező olvasmány feldolgozása előtt tanárt és diákot egyaránt.
Csongrád megyei könyvtárosok és pedagógusok részvételével tartottuk idei második pedagógiai műhelyprogramunkat, ami a visszajelzések szerint nagyon gyakorlatias megközelítésben, és inspiráló előadásokkal örvendeztette meg a résztvevő iskolai-, és könyvtári szakembereket.
Az én könyvtáram program rendezvénysorozatának részeként ezen a könyvtárpedagógiai workshopon 3 hosszabb előadás, majd 2 rövidebb mintaprogram-bemutató került fókuszba.
A könyvtárpedagógiai workshop középpontjában az élménypedagógia, a digitális kompetenciák, és az olvasásfejlesztés álltak.
A könyvtárpedagógiai workshop programja:
- Köszöntő: Piri Ildikó szolgáltatási igazgatóhelyettes, Somogyi-könyvtár, Szeged
- Az én könyvtáram program megvalósult fejlesztései / Koglerné Hernádi Ágnes fejlesztési csoportvezető, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár EFOP Projektiroda
- Robotika a könyvtárban / Farkas Krisztina Abacusan Stúdió, Budapest
- „Csak az ember olvas!” – Élményszerű olvasásfejlesztés / dr. Gombos Péter tudományos dékánhelyettes, egyetemi docens, Kaposvári Egyetem
- R2D2: a személyre szabott segítőtárs a digitális univerzumban / Horváth Krisztina mintaprogram-kipróbáló gyermekkönyvtáros, Szentes Városi Könyvtár
- Pletykaanyu – kortárs irodalmi vetélkedő / Kosztolányi-Németh Marianna mintaprogram-kipróbáló gyermekkönyvtáros, Somogyi könyvtár, Szeged
Alkalom adódott a közelmúltban megjelent 4 kötetes hiánypótló módszertani kiadvány átadására is a megyéből érkezett könyvtárosoknak. Az új könyvtárszakmai könyvekre nemcsak tartalmukat illetően lehet büszke a könyvtáros közösség, hanem rendkívül igényes fizikai megjelenésükre is – amolyan “igazi, könyvtárba” való a kiadvány.
Szakmai napunk résztvevőinek új technikatörténeti kiállításunk bemutatásával kedveskedtünk a nap végén.
Még több a projektről a Somogyi-könyvtárban
A könyvtárpedagógiai workshop Az én könyvtáram közösségi oldalán